Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
ABD'den nişanlım tarafından gönderilecek Notebook Hakkında Yardımlarınız...

Merhaba

Öncelikle bu forumu açarak ve sadece açmakla yetinmeyip her soruya tek tek cevap vermeniz beni gerçekten çok etkiledi. Sizin bu hizmetiniz sadece lafla teşekkür ederek geçilecek bir hizmet değil. Sonsuz teşekkürlerimizi iletsek yine yeterli olmaz. Gerçekten inanılmaz.

Ufak bir sorum var, banada cevap verebilirseniz çok mutlu olacağım.

ABD'de yaşayan nişanlım bana hediye olarak 10" ekrana sahip küçük boyutta bir notebook göndermek istiyor(aslında netbook olarak geçiyor küçük olanları).
Bana hediye olarak gelecek birşey için gümrük vergisi ödemek istemem tabiiki.

Cihazın gerçek fiyatı $375 civarında, fakat gönderilecek bu netbook kullanılmış. Yani orjinal kutusu vs mevcut değil. Sadece netbook'un kendisi ve adaptörü gönderilecek.

Vergi ödememek adına şunları yapmayı düşünüyorum. Lütfen işe yarayıp yaramayacağını sonsuz bilgilerinizle cevaplayabilirseniz çok minnettar olacağım.

* Belirttiğim gibi orjinal kutusu yok, başka bir kutu içerisinde sadece netbook ve adaptorunu yollattıracagım
*Koli içerisine nişanlım tarafından hediye olduğunuda belirten bir mektup yollattıracağım (Türkçe dilinde tabiiki)
*Koli üzerindeki posta bilgilerinde Netbook değerini, kullanılmış olduğundan ötürü, $200 civarında belirtmesini sağlayacağım.

Bu kadar. Sizce bunlar benim bu ürün için vergi ödememek adına yeterli olacakmıdır, yoksa sizin deneyimleriniz ile bana önerebileceğiniz birşeyler varmı?

Dipnot: Amacım vergiden kaçırmak değil kesinlikle ama hediye olduğu için ve dahada önemlisi uzun bir süredir işsizlikten dolayı sıkıntı yaşamamdan dolayıdır. Bunu tüm içtenliğimle belirtmek istedim.

Şimdiden cevap verecek olan arkadaşlara çok ama çok teşekkür eder, sonsuz saygılarımı sunarım

Fatih S.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey