Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Amerika ve Japonya'dan Müzik Klavyesi
Merhaba.

Konu ile ilgili olarak birkaç alakalı mesaja rastladım, ancak tam aradığım cevabı bulamadım.

1 Hafta önce Ebay'den 2 adet klavye satın aldım. Amerika'dan gelenin fiyatı 1550 USD, Japonya'dan gelenin fiyatı 300 USD. Bunları ticari bir maksatla getirmiyorum. Ürünler ikinci el.

Ürünler İstanbul Avrupa Yakası Gümrüğüne gelmiş durumda ve benim bunları birkaç gün içerisinde gidip almam gerekiyor. Gümrük vergisini ödemem lazım, bunu biliyorum. Problem de değil. Elbette ödememiz gerekiyor. Ancak ben bunları ticari maksatla getirmediğime oradaki görevliyi nasıl ikna edeceğim?? Garanti belgesini götürüp sanayi bakanlığından onaylatmak falan gerekiyor gibi yazılar okudum internette. Bu işin kabus haline dönüşmesinden endişe ediyorum. Tek istediğim, ürünlerin tabi olduğu gümrük vergilerini ödeyip cihazları bir an evvel kullanmaya başlamak. Bunu en kısa ve problemsiz yoldan nasıl halledebilirim? Mutlaka bir müşavirlik hizmeti almam gerekiyor mu?

Her türlü fikir ve yardım için şimdiden teşekkür ederim.

Selamlar, saygılar.

Türkmen TARI

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey