Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: NAR İHRACATI

Alıntı:
nartanem´isimli üyeden Alıntı
Merhaba, çok faydalı bir site hazırlamışsınız tebrik ederim. Ben Muğlada yaşıyorum. çok miktarda nar bahçemiz var ve aldığımız ürünler çok kaliteli. iç pazarda fazla kar edemiyoruz. Bazen de maliyetine satıyoruz. üretim arttıkça bu sorun büyüyecek. ürünlerimizi ihraç etmek istiyoruz. yurtdışında pazar bulma konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum. şimdiden teşekkür ederim.

Sn, nartanem

Özellikle yaş sebze ve meyve ihracatında eğer tamamen tecrübesiz ve herhangi bir yurtdışı pazarınız yok ise, mutlak suretle, pazar araştırması konusunda uzman bir danışmanlık firması ile çalışmalısınız. İhracat pazar araştırması, iç piyasadaki fimanız pazar ve üretim kapasitenizden tutunda, alıcı piyasalardaki, nüfus eğilimleri, coğrafyanın yapısı, tüketim alışkanlıkları, fiyatlandırma gibi çok kapsamlı analiz edilmesi gereken bir süreçtir.

Şahsi olarak, ulaşmak istediğiniz hedef ülkedeki potansiyel alıcı bilgilerine, İhracatçı Birliklerinden, İhracatı Geliştirme Etüd Merkezlerinden, DTM Ticaret Müşavirliklerinden öğrenip kontak kurabilirsiniz ama dediğim gibi, genel pazar araştırması için bir danışmanlık almanızda fayda vardır.

Saygılarımla,

Saygılarımla,
zbulam@hotmail.com