Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Çinden aydınlatma ürünleri ithalatı için yardım

Öncelikle bu forum sitesini bu kadar zaman bulamadığım için kendimi şanssız hissediyorum. Çünkü değerli arkadaşlarımızın verdiği değerli bilgiler ithalat yapmak isteyenler için büyük fayda sağlamaktadırlar.Yardımlarını esirgemeyen arkadaşlarımıza çok teşekkür etmek isterim.

Benim sormak istediğim konu şudur;
Ben bir arkadaşımla beraber çinden ledli aydınlatma ampulleri ve armatürleri ( bahçe, sokak, havuz vs) getirtip burada satmak istiyoruz. çinden alibaba vasıtasıyla görüştüğümüz bir çok firma var fakat bu satıcıların gerçek üreticimi yoksa komisyoncumu olup olmadığını tam olarak bilmiyorum. Fiyatlar büyük farklılıklarda gösterseler tüm satıcılar bizim ürünümüz en kalitelisi bu yüzden fiyat farkı var diyor. Bu da bizim hangi firma ile anlaşacağımız konusunda zorluyor.
İkinci olarakta ürünlerin türkiyeye girişi konusunda ne gibi mevzuatlar olacak. Hangi vergilendirme durumlarıyla karşılaşabilir. Yanlış değilse bu ampuller elektrik malzemesi olarak geçiyor. Bu elektronik ürünlerden ayrılması demek ise bizim için faydaları olurmu.

Şimdiden tüm forum üyelerine çok teşekkür ediyorum. Herkeze işlerinde başarılar diliyorum.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey