Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Gümrük Müşavir Yardımcısı
Merhabalar ben yabanci uyrukluyum 12 nisan 2009 YÖS sınavına girdim ve iyi bir sonuç aldım. Dış ticaretile uraşmak istiyorum. İngilizce, Rusça, Fransızca ve Türkçe biliyorum.
Bu sene İstanbul Diş Ticaret ve Avrupa birliği bölümüne girmek istiyorum.
Sorular şunlar: Web sayfada yazıyor ki:Bu programdan mezun olan öğrenciler dış ticaretle uğraşan işletmelerde, bankaların kambiyo bölümlerinde, gümrük komisyoncuları yanında, nakliye firmalarında ve sınavlarda başarılı oldukları takdirde B karnesi alarak “Gümrük Müşavir Yardımcısı” ünvanı ile çalışabilmektedirler.
Ben bu 2 yıllık programı bitikten sonrahiç diploma sahibi olmiyecegım? Ve bu b karnesi başka yerde almam lazım anlayamadım. Bir da bu bölüm 2 seneliktir acaba yeterli mıdır?
Ve internette araştırken .............e-diş ticaret okulu buldum. Bu okul nasıl acaba onu da bitirmek yararı var mı? Bu 2 senelik univeriste bitirmek sart mı ve burdaki forumda bir cok kişi yazmıs mol 2 seneliik universite cok fayda yok yazık hayat falan filan kafam cok karıstı.
yardımcı olursanız sevinirim!!!

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey