Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Yurtdışına Çıkarken gümrüklerde kontrol

Alıntı:
Dogma´isimli üyeden Alıntı
Değerli Arkadaşlar, emekli bankacı ve yatırım uzmanıyım. Çok uzun süredir yurt dışına çıkmadım. Siz konuyu bilenlere ilginç bir soru yöneltiyorum. Sizlerden alacağım bilgileri dünürüme bir an önce aktarmam gerek..

Kızım, Belçika vatandaşı aklı başında iyi aile çocuğu bir genç ile evlendi. İki buçuk aydır sabırla beklediği vizesi geçen cuma günü elimize geçti. Evliler uçak ile 17 Şubat 2008’de Belçika’ya gidiyorlar. Damadın babası, dünürüm 9-10 Şubat tarihinde arabası ile gelip çeyizleri alacak.
Kullanılmış giysiler, kullanılmış bilgisayar, yeni kap kacak, züccaciye eşyaları, havlu örtü vb çeyizden müteşekkil 4-5 koli hazırladık. Belçika vatandaşı dünürüm kara yolu ile gümrüğümüzden çıkarken bu eşyaların kendisine sorun olup olmayacağını merak etmekte.

Siz konu hakkında bilgili ve deneyimli arkadaşların konuyu acil olarak cevaplandırmanızı rica ederim.
Saygılar.

Sayın amcam ve forum üyesi öncelikle allah kızını mesut etsin.
götürdüğünüz ürün ticari amaçlı değilse sorun değil sonucta söyle düşünebilirsiniz bilirsiniz almancı ( yani almanyadan Türkiyeye gelmiş kişiler) Türkiyeden almanyaya dönmeden arabalarına yüklerler ne bulurlarsa ama dediğim gibi ticari amaçla olmayacak yani satış amaçlı değil buna dikkat edin sanki kendi malınızmıs gibi cantalar koyun kendi .