Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Koyun İthalatı
Merhabalar. Yazdığım başlıkla aynı başlığı taşıyan bir konu daha önce açılmış ama benim zihnimdekileri karşılayacak yeterli bilgiyi alamadığım için aklıma takılanları sormak istiyorum.

Ben Rusyadan veya Yeni Zelanda'dan koyun ithal etmek istiyorum. İthal etmek istediğim koyun türünün ithalatı için Bakan Mehdi Eker teknik şartname hazırlamış diye okudum. Bu sanırım ithalatına onay vermiş manası taşıyor.Daha önce hiç ithalat yapmamış ve herhangi bir şirket sahibi de olmayan biri olarak şunları bilmek istiyorum mümkünse

1- Bu iki ülkeden koyun ithal edebilir miyim?
2- Bu ülkelerden koyun alabilmem için gerekli olan resmi prosüdür veya öncelikli olarak yapmam gereken nedir?
3- Koyun ithalatında ne tür bir izin almalıyım ve bana malolacak vergi hangisidir?
4- Koyunları gümrükleme nasıl ve nerede oluyor? yani gümrükçüler koyun gümrüklemeyi nasıl yapıyorlar, formalitesi vs çok mu fazla?

Çok fazla uzattım ve cevaplayabilecek olan arkadaşa baya zahmet çıkardım. Ama bu benim için çok önemli. Şimdiden zahmete razı olan arkadaşa çok çok teşekkür ederim. sağlıcakla kalınız.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey