Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart İhracat

Merhaba,
Sitenize yeni üye oldum.
Aileme ait olan bir şirketin ortağıyım. Yurt içi ile uğraşmatan atrık sıkıldım ve satışlar beni tatmin etmiyor. Ayrıca ürettimini yaptığımız ürünler kısa bir süre öncesine kadar ithal olarak yurt dışından getirtiliyordu. Biz üretime başlayınca haliyle yurt içi ihtiyacı karşılar olduk.
Uzun lafın kısası artık yurt dışına açılmak istiyorum. Fakat kısa bir süre önce ufak bir araştırmam sonucu açıkcası şevkim kırıldı.
Gerekli olan evraklar ve yasal yükümlülükler beni bu işten yıldırdı.
Kapasite raporu istendi ve en az 5 kişi çalışanım olası gerekliymiş vs. gibi. Ayrıca ihraç kayıtlı fatura kesilmesi için yapılması gerekli işlermler varmış. (Muhasebecimin dediğine göre) Tabi bunlar kulatan dolma bilgiler. Hiçbir resmi makamla görüşmedim. Sonuçta iyice kafam karıştı.
Ürünlerimde herhangi bir garanti veya kalite standart belgesi yok. Bu güne değin ihtiyacım da olmadı. Hiçbir müşterimde benden bu şekilde bir talepte bulunmadı.
Sizden ricam bana bu işin kısaca anlatmanız. Yani ürün için gerekli bir belge varmıdır? İhracat için almam gerekli belge evrak gibi veya işyerimde yapmam gereken yasal düzenlemeler, çalışan işçi sayısı vs.
Üretimini yaptığım ürünler inanın benim için altım değerinde ve benden başka yurtiçi üretimini yapan yok. Ulusan market zincirlerine satışım var. Ayrıca bir çok yerer mağaza zinzirleri ilede çalışıyorum. Bir an önce yurt dışına açılmam gerek. Bu ürünler inanın uzun uğraşlar sonucu ortaya çıkıyor.
İhracatını yapmak istediğim ürünler (.............. her ne kadar reklam amacı taşımadığını görsem bile iletişim bilgisi veya firma site adresi yayınlamak v.i.p üyelik dışında yasaktır.Ürün resimlerini buraya kopyalayınız :admin)adresinde plastik market arabaları bölümündedir.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Sagılarımla.
Fatih SOĞUKSU
Teşekkür ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey