Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Yurtdışından toptan Playstation 3 oyunu getirmek


Alıntı:
Salash´isimli üyeden Alıntı
Merhaba
Bu konuda yeniyim. açacağım oyun satış ve takas dükkanı için yurtdışından toptan oyun satın almak istiyorum. Gerekirse kendimde gidip alabilirim veya kargo ile de getirtebilirim. Acaba örnek olarak 20£ değerinde bir oyun için neler ödemem gerekir gümrük için. Ve bu işlemleri nasıl yapabilirim. Kendim gidip getirdiğimde veya kargo ile geldiğinde ne farklar vardır. Maaliyetler ve vergiler konusunda bilgi verirseniz çok sevinirim. (20£ örnektir getireceğim oyunlar toplamda 1000£ i bulacaktır.)
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sn, Salash

Önce, firmanızı kuracaksınız. Sonra getireceğiniz ürünlerle ile ilgili olarak, İthalattan önce, Sanayi Bakanlığının belirlediği sayıda TSE Belgeli Yetkili Servisler ile Servis Sözleşmesi yapılacak. Daha sonrasında Sanayi Bakanlığından SATIŞ SONRASI HİZMET YETERLİLİK BELGESİ ve GARANTİ BELGESİ çıkarılacaktır.

Bunun dışında PLAYSITATION marka olarak, Distribütörü olan bir markadır. Bu nedenle getireceğiniz ürün mutlak suretle ORJİNAL olmak zorundadır. Orjinali olmak kaydıyla getirebilirsiniz.(Paralel İthalat Kapsamında)

Vergi oranları
----------------
KDV: % 18 (Malın değeri+taşıma+sigorta+ardiye+ÖTV vs toplamından)
ÖTV:% 20 ( KDV matrahını oluşturan kalemlerin toplamından alınır)

Bu ürünün 1-2 adet olarak yanınızda getirip vergileri ödeyerek alırsınız ama, Daha fazla müktarlarda olanlar için Kargo yoluyla getirtiniz.
İthalat işleminizde VERGİLER harici, yaklaşık 1000 TL gibi masrafınız olur.

Saygılarımla,
__________________
Zafer Bulam
Gümrük Müşaviri-Eğitmen
0(532) 446 62 44
zbulam@hotmail.com