Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart treyler içinde jen ihracatı hakk.
biz 2. el makina alım satımı yapıyoruz üretici firma olmadığımız için makinaları ihraç kayıtlı değil yurtiçiyse kDV dahil yurtdışına da kDV siz ihracatını yapabiliyoruz.

Irak'taki müşterimize jeneratör satışı yaptık ve ödemesini kDV'siz aldık. Yalnız bu jeneratöre İstanbuldaki Treyler firmasına gönderdik ve onlar kamyon Treyler şeklinde montajı yapılacak ve kamyon treyler olarak yurtdışına çıkacak.

Biz ihraç kayıtlı kDVsiz satamadığımız için yurtiçindeki treyler firması jen yurt içindeki firmaya satamıyoruz.

Benim istediğim.

jen kamyon treyleri montajlı olsa da sadece ben jen ihracatını yapsam kamyon trayler ihracatını da treyler firması yapabilir mi. gümrük açısından tek ya da 2 ürün olarak mı değerlendirilece.

eğer ayrı ayrı ihracatını yapamazsak treyler kamyon römorklu jen ihracatı nasıldır daha önce yapmnadığım için

GTİP numarası nedir.

Tekerlikli kamyon römork şeklinde olacağı için ihracatı için ne tür masraflar çıkar karşıma. ve hangi ihracat evraklarını hazırlamam gerekir. jen ihracatından farklı masraflar çıkar mı karşımıza

cevabınızı bekliyorum

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey