Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: SINAVA HAZIRLIK


Alıntı:
Mehmet Sancar´isimli üyeden Alıntı
Arkadaşlar herkese selamlar,
Bu sene sınav açılmayacak tartışmaları var. Ancak şu konuyu da atlamak istemiyorum. 2008 ilk basamak sınavdan 64 aldım. Ve şunu anladım. Bu sınava çok çok sistemli çalışmak gerekiyor. Yani sınav açılıyor denildiğinde çok iyi hazır olmak gerekiyor.
İlgili arkadaşlarımdan sınava nasıl hazırlanılacağı konusunda yardımlarını rica ediyorum. Hangi konu başlıklarına yoğunlaşmamız gerekiyor. Bu konulara nerelerden çalışabiliriz. Çalışma planımız nasıl olmalı.
Şimdiden çok teşekkürler..
evet abicim dediğiniz gibi bu sınavı kimse önemsemiyor gümrükte başımdan bir olay geçti"haydarpaşa gümrüğündeydim ve beyannameyi tescile attım o zamanlar da yeni başladığım icin heyecanlıyım tabiki.beyanname sarıya düştü ve ismini vermek istemediğim bayan muayene memuruna düştü .Neyse beyannameyi masasına bıraktım bir saat dolaştım .Gittiğimde bana öyle bir muamele yaptıki dedim karne icin insanı bu kadar aşağılamak mı gerek .Madem karnesiz olmuyor bende calışır alırım.İnanın o saattten sonra gittim bir tane cep kitabı aldım kanun kitabı o günden bu yana onu okuyorum.Herkes gülüyor 2010 da gireceğin sınava şimdiden hazırlanılırmı diye ancak benden sölemesi derneğin actığı kursa o kadar güvenmeyin önünüzde 756 maddelik bir yönetmelik ve 26 küsür maddelik bir kaçakçılık kanunu duruyor.