Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart EMS China Hizmetleri
Merhaba,

Foruma yeni üye oldum umarım paylaşarak bir çok şey öğrenebiliriz. Dış ticarette en güzel bilgi tecrübeyle öğreniliyor sanırım.

Benim durumum şöyle ki, Ptt kargo ile Çin' e bir paket gönderdim. İçerinde yaklaşık 250 dolarlık mal vardı ve 11 Şubat 2009 da gönderdiğim paket kayboldu. Ptt biz EMS' ye teslim ettik diyerek sorumluluğu üzerinden attı. EMS' ye ulaşmak mümkün değil, web sitelerinde yalnızca Çin sınırları içerisinden arayabildiğiniz bir telefon numarası var ve ben gerçekten bir çok konuda mağdur durumdayım. Hem 250 dolarlık paketim kayboldu, hem de benden paket bekleyen insanlara karşı yalancı konumuna düştüm. Böyle bir durumla karşılaşıp çözen varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim.

Ayrıca bu yolla gönderim yapmak isteyenlere biraz daha para verip DHL veya FEDex ile göndermelerini tavsiye ediyorum. En azından paketiniz güvence altında oluyor. customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax