Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Unhappy Cevap: ACİİLL!!!dş ticaret müsteşarlığı'nın verdiği kararlara karşı gidilebilecek yollar

yalnız bu yazdığınız gümrük vergileri için değil mi ki gümrük vergileri için olmasa da zaten yazıyı yazan dış ticaret müsteşarlığı biz onun yazısına karşı gidilebilecek bir yol arıyoruz.fakat sizin gönderdiğiniz yazıda
Madde 743 - Yükümlüler;
a) Düzeltme taleplerine ilişkin kararlara,
b) Gümrük vergilerine,
c) Cezalara,
d) İdari kararlara,
Karşı 7 gün içinde kararı alan gümrük idaresinin bağlı bulunduğu gümrük başmüdürlüğüne, ilk kararın alındığı idarenin gümrük başmüdürlüğü olduğu hallerde, 15 gün içinde Müsteşarlığa itiraz edebilir. Yükümlüler, gümrük vergilerine karşı gümrük idarelerine düzeltme talebinde bulunmadan bir üst merciye itiraz edebilir.deniyor yani gümrük başmüdürlüğünün yada gümrük idaresinin vermiş olduğu karara karşı değil dış ticaret müsteşarlığının vermiş olduğu karrara karşı gidilebilecek bir yol arıyorum ben.bu konu hakkında değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.işin içinden bir türlü çıkamadım.(
customs turkey, eu customs code, inward processing, import, export, cutoms duty, customs legislation, import tax, hs code turkey, customs clearance, customs tax, additional cusotms tax