Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart ABD'DEN HEPSİ FARKLI TRAŞ MAKİNESİ 15 ADET SORUN OLUR MU?

Selamlar,
ABD'den 1'i pilli burun kıl makinesi, 2'si (farklı marka veya model) köpek kırkım makinesi, 12-13'ü (yine hepsi farklı marka/model/fiyatlı) saç kesme makinesi getirtmeyi düşünüyorum, kargo parası peşin olarak satıcıya ödenecek ve o gümrük masrafları hariç bana gönderecek (hangi kargo ve nasıl bilmiyorum sitesinde tüm avrupaya gönderi ile seçtim adres olarak ankara/türkiye diye de belirttim), sitede okuduğum kadarıyla farklı model/marka olmak kaydıyla istediğim kadar (%10 maktu vergi ödemek kaydıyla) getirtebiliyorum ancak farklı marka ve model olsa dahi aynı işi yapan makinelerden getirttiğim için sizlere sormak istedim (bu arada yaklaşık 700 usd ürün bedeli + 70 usd kargo bedeli tutuyor), herhangi bir sorun çıkar mı? %10 maktu vergi dışında herhangi bir para öder miyim? şimdiden tşk.ler ve sasygılar...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey