Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Uluslararası ilşkilermerhaba ecemken93,
uluslararası ilişkiler seçmek için dış ticaret seçmişsin ama dış ticaret 2 yıllık, uluslarası ilişkiler dört yıllık bölüm ve ders içerikleri olarak da haliyle farklılar. mesela en basitinden şöyle örnek vereyim uluslararası ilişkiler daha sözel ağırlıklıdır ama dış ticaret daha matematiksel. yani başlı başına farklılar.
formatı tam bilmemekle birlikte uluslararası ilişkiler ( meslek lisesi okuyor olduğun için) alan dışı tercih olup sıkıntı çıkarabilir sana. gerçi şimdi sistem üzerinde oynamalar yapıldı belki alan dışı tercih olmaz senin için yani tam emin olmamakla birlikte öss de yeterli puan aldığın sürece istediğin bölüm olan uluslarası ilişkileri tercih edebilirsin şimdiki yapılan düzene göre. ama bunu daha iyi bilen birine danışman senin açından daha yararlı olur.
kolay gelsin..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey