Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Dış Ticaret
Alıntı:
ayda´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle çok teşekkür ediyorum..
açıkçası karar veremiyorum.. gidip okumalı mıyım, yoksa gitmemeli miyim... sonuçta zaten a.ö.f. 4. sınıftayım.. ama dış ticaret bölümü benim için bi fırsat olabilir yada olmayabilir.. benim yerimde olsan ne yapardın?
Rica ederim
Bu herkezin hayatına göre değişir.Şu anki eğitimim bana ilersi için yeterli ,iş olanağım var diyorsan gitmeyebilirsin.Ama yeterli görmüyosan bence oku.Dış Ticaret bölümü 2 yıllıklar içinde en işe yarar ve geleceği olan bölümdür.Aöf de olsa İşletme diploman olcak,yanında Dış Ticaret okuman ve öğrenmen senin için daha çok iş olanağı sağlar,tabi kendini geliştirip,hakkını verirsen.Yabancı dil de biliyorsan veya öğrenirim diyorsan Dış Ticaretten ekmek yersin.Dış Ticaret mezunu olduğunda iş sahan geniş olacak.Bankalarda,gümrüklerde,ihracat yapan fabrikalarda,lojistik firmalarında,acentelerde,limanlar gibi..Zaten dış ticaretin 1. senenin 1. döneminde iktisat işletme muhasebe hukuk gibi dersler görceksin gi bunları Aöf de de görmüşsündür.Sonuç olarak Dış Ticaret okudugunda bu senin için bi fırsat olcak tabi hayat durumuna göre ii değerlendir.2 yıllık bu okulun senden zaman olarak bişeler götürürmü bilmem ama kazandırcakları çok olcaktır.
Hangi okulda kazandın ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey