Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart İthalata Yeni Başlangıç ve Gümrükle ilgili sorular!

Herkese Merhabalar,

Yeni bir ithalatçı olarak, bilmediğim birçok konu hakkında yardımınızı isteyeceğim. Şimdiden bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

Öncelikle internetten getirilen malzemeler için.

1- Yurtdışından hokey malzemesi getirmek istiyorum. bu malzemeleri "www.hokeymonkey.com" adresinden görebilirsiniz. Forumda okuduğum diğer birkaç başlıkta 100 Euro altı siparişlerde gümrükten muaf olunduğunu biliyorum. 100 Euro altı sipariş verirsem sadece malın bedeli ve ulaşımımı öderim, gümrükle ilgili bir sorun olurmu?

2- Eğer siparişim 100 Euroyu geçerse, gümrük vergisi ne kadar olur? Gift olarak sipariş istenemiyor, bu sebeple her halükarda 100 Euro üstünde gümrük ödemem gerekecek. Ödemem gereken vergiler nelerdir ve yüzde kaçtır?

3- Genel olarak Türkiyeye getirmek istediğim herhangi bir malzemenin ne gibi vergileri olur. gümrük vergisi dışında KDV gibi başka ne tür vergiler binebilir.

4- Aynı şekiled Türkiyeye getirilmek istenen herhangi bir malın Gümrük vergisini nerden öğrenebilirim. Yine forumda gördüğüm kadarıyla biçok kişi gümrük vergisinin yüzde kaç olduğunu biliyor. Nerden öğrenmemiz gerekiyor.

5- Yurt dışından ithalat yapmak istiyorum, getirmek istediğim ürün içinde led olan plastik oyuncaklar. Bunlar tarife cetvelinde hangi gruba giriyor? Bu tür oyuncakların gümrük vergisi ve diğer birtakım masrafları ne kadar olaiblir?

Şimdilik bu kadar, sorularıma cevap verirseniz çok sevinirim.

Saygılar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey