Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart ITKIB ve Muayene Memurunun zıt talepleri
Herkese merhaba,

Yurtdışından getirdiğim bazı ürünler her defasında gümrüğe tabi oluyor muayene memurunun talep ettiği beyannameleri hazırlayıp götürüyorum. Ancak son kez aldıgım pakette memur artık bu tip alımlarda bana engel koyacaklarını söyledi, şirket sahibi olmadıgım için. Ancak ITKIB sorun yok 50 kg altı alımları gerçekleştirebilirsiniz diyor. Muayene memurunun böyle bir yetkisi var mıdır?

Ayrıca bugune kadar benden hep ithalat beyannamesi talep edildi, sözlü beyanname kabul edilmedi. İthalat beyannamesi ile malımı çekmeme rağmen (vergimi ödememe rağmen) devlet alımlarımı engelleyebilir mi?

Şirket olduğumda daha fazla bir vergi mi ödeyeceğim ki bana artık şirket kur diye bir uyarıda bulundular. Şahıs şirketi kursam ithalata devam edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.


Neden gençlerin girişimci ruhları bu kadar törpüleniyor, hala bir marka sahibi değiliz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey