Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Arrow Çin'den ithal edilen mallarda nakliye ücretleri ve diğer gümrük maliyetleri
Selam arkadaşlar,
Çinden ithalat ile ilgili olarak birçok soru sorulmuş, belki bazı şeylerin tekrarı gibi olacak ama bilgili arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Malı sipariş edip de nakliye, gümrük vs bedellerini görünce süpriz yaşamak istemiyorum.
1- Çinden ham-işlenmemiş insan saçı ithal edeceğim. 30 kg civarında bir partiyi getirmek için en uygun nakliye metodu nedir? 3 kutu 50x30x30cm ebatlarında 3 kutunun maliyeti tahmini nedir? (UPS in web sayfasında gönderim maliyeti hesaplamada 5000 dolar civari bir maliyet cikti bu kadar tutar mı? Mal bedeli zaten 5000 dolar civarı.)
2- Bu mal için özel izin, belge vs gerekir mi? (Sanırım CE falan gerekmiyordur)
3- Şahıs olarak ithalat yapabilir miyim? Forumlarda yapılabileceği yazıyor ama periyodik olarak yapılan düzenli ithalatta problem yaratır mı? Şirket ismi gerekirse ithalat izin belgesi gerekir mi?
4- Gümrük işlemlerini takip eden danışmanlıklar ortalama ne kadar komisyon alır?
5- Bildiğim tüm maliyetler aşağıdaki gibidir. Var mıdır bunlardan başka?
* Mal bedeli
* Nakliye bedeli
* KDV
* Gümrük vergisi
* Gümrükçü

Teşekkürler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey