Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart elektronik kart+hobi malzemeleri ithalat >1200euro
Selamlar,
Almanya'dan sipariş ettiğim hobi amaçlı ürünler gümrükte beklemeye girdi.
Beyanname vermem gerektiğini biliyorum, fakat nasıl yapılacağını forumda bulamadım, daha doğrusu önceki açıklamaları anlayamadım, ithal edilen ürün içeriği daha önce bahsi geçen ürünlerden biraz farklı.
Durum tam olarak ve ayrıntıları ile şu şekilde;
ağırlığı 2 kilogramdan düşük, fatura bedeli 1239 Euro, paket içeriği elektronik baskı devre kartı(boş ve işlenmiş kartlar), plastik pervane, kablo ve hatta bir aluminyum çubuktan oluşan, Türkiyede satılmayan ve emsali olmayan, TSE'ye tabi olmayan, imalatta kullanılmayacak ürünler.
Bu ürünleri ithal ederken amacım araştırma-geliştirme yapmak.
Şirketim var fakat faturayı kişisel olarak kestirdim, kişisel hesabımdan ödeme yaptım.
Gümrük masraflarını azaltacak ise kendi hesabıma gümrükten çekmek istiyorum.
Yok eğer masraflar aynı kalacaksa şirket hesabına çekmek istiyorum, nihayetinde şirket için ve faaliyet alanlarımız içerisinde kullanılacaklar.
Forumda cevapları aradım, çoğu ayrıntı için parça parça cevaplarını bulmak mümkün fakat bir türlü izlemem gereken adımları sıralayamadım.

Yol gösterirseniz sevinirim

Mehmet_Erdem

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey