Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çin'den RC Yarış arabasıöncelikle selamlar, özel bir dış ticaret kursuna dewam etmekteyim.
Dış ticaretle ilgili büyük hayallerim var fakat bu konuda yeni olduğum için temkinli davranmak istiyorum. Çok yararlı bir forum açtığınız içinde kendi adıma sizlere büyük minnet duymaktayım.

ilk yapıcağım ithalat işinde biraz temkinli davranmak istiyorum.Zarar etmek umurumda bile değil fakat korktuğum tek şey brokrasiye takılıp hayatımı yönlendirmeye karar verdiğim meslekten soğumak.Bunun için sizlerin yardımlarınıza sığınıyorum.Çok konuştum sanırım konuya döneyim hemen...

Öncelikle hedefim düşük ücretlerle sayıca fazla ürün getirip, Türkiye piyasasında erimesi kolay olucak ürün satabilmek. İnternette yaptığım araştırmalar da elektronik ve hobby ürünleri satan bir Çin firmasının kendi sitesini inceleme fırsatı buldum.

Uygun fiyatlı RC Yarış Arabalarının iç piyasada satışı daha kolay olucağı için bu sektöre yöneldim. Gümrük tarife cetveli biraz karışık gibi geldi bana ,fakat uzun araştırmalar sonucunda alıcağım ürünün g.t.i.p nosunun 9504.90.10.00.00 olduğunu saptadım. Bu konuda kesin emin olmadığım için sizlere danışmak istedim.

alıcağım ürün pilli ve uzaktan kumandalı bir oyuncak. gtip nosunun doğru olup olmadığı konusunda bana yardımcı olabilirmisiniz?

bunun dışında merak ettiğim hususlar
ürünün türkiyeye girişindeki vergi hükümlülükleri...

Diğer bir önemli olan konuysa ürün kargoladığında 1 paket içine 12 oyuncak olucak şekilde konuluyor.Paketin boyutları


Carton dimensions (cm): 97 (L) x 51 (W) x 37 (H)
ve ağırlığı 13.49 kg

sanırım bu ağırlık yerine hacimsel ağırlık üzerinden işlem görücek paketler..

Çin'den gelen bir kargonun türkiye gümrüğüne gelişi için talep edilen ücret hakkında uzaktan yakından hiç bir bilgim yok inanın.

Eğer bu konularda bana yardımcı olursanız bende en kısa zamanda bir ithalat yapmak istiyorum...

Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.İyi çalışmalar
customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey