Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Exclamation İthalat Başlangıcı ve Çin Telefonu
Merhabalar, siteyi internette arama yaparken buldum. Baya yararlı bir siteye benziyor.

Konuya döneyim. Öncelikle site içi arama yaparak benzer konuları aradım. Benzer bir soru bulmakla beraber benim sorum biraz daha uzun ve umarım gerekli cevabı bulabilirim.

Bir mermer satış şirketinde tercümanlık-satış işlerine bakıyorum. Dolayısıyla da Çinli çok tanıdığım oldu. İlerledikçe de telefon firmaları tanıdım.

Şu an Çin'den bir adet şahsım adına telefon siparişi vermek istiyorum. yaklaşık 150-200$ tutuyor.

Bu vereceğim sipariş Denizli'ye gelecek, 1. sorum; bu telefon gümrükte takılır mı? Ya da takılma ihtimali var mıdır? Gönderecek firma DHL ve UPS gibi kargolarla kapıya gönderimden bahsetmekte. (Toplam 6 gün ulaşım zamanı dediler)

2. sorum, oldu ki telefonu sorunsuz aldım ve pasaportumla IMEI sini kaydettirtim. Daha sonra da aynı şirket/şirketlerden telefon ithal edip burada satmayı düşünüyorum. Bunun için yapmam gerekenler neler olur? Şirket mi kurmam gerekir, ithalat yapmak için gümrüğe mi başvurmalıyım? bunun gibi bana çözüm yolları gösterebilir misiniz? Sanırım benzer şekilde soruları olan arkadaşlar çoğunluktadır. İyi derecede İngilizcem var, biraz Almanca ve Rusça da biliyorum. İthalat yapıp bu sektöre ciddi şekilde atılmak istiyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum..

Not: Forumda yeniyim, umarım konuyu yanlış yere açmamışımdır. Hatalarımdan dolayı kusuruma bakmayın.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey