Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Naklihane ile kitap getirme
Ben yaklaşık 11 yıldır Amerika'da yaşıyorum. Kesin dönüş yapıp Türkiye'ye yerleşmek niyetim var. Konuyla ilgili forumdaki yazılanları okudum, ama henüz cevabını göremediğim bir konuyu sormak istiyorum: Yıllar içerisinde mesleğimle ilgili bir çok kitabım oldu (2-3 kütüphane dolduracak kadar, bilgisayar ve elektronik mühendisliği ile ilgili). Bu kitapları kesin donüş kapsamında şahsi eşyam olarak getirebilir miyim, yoksa bu kitaplar normal ithalat kapsamında mı değerlendirilecek?

Konuyla ilgili bulabildiğim açıklamada (NAKLİHANE-EV EŞYASI İTHALİ) şöyle deniyor:

Alıntı:
Evde kullanılabilen oturma, yemek, yatak odaları ve salon eşyası, mutfak takımları ile kişisel bilgisayar ve aksesuarları ve çanak çapları 120 cm. kadar olan (120 cm dahil) olan uydu (çanak) antenler ev eşyası kabul edilir.
Burada kitaplardan bahsedilmiyor. Bu, kitaplar bu kanun kapsamında gelemez mi demek yoksa kitaplar zaten şahsi eşyadan sayılır, ayrıca yazmaya gerek yok anlamına mı geliyor?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey