Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: RE: İhracatta ilk işim.. Genç girişimci destek bekliyor :)
Alıntı:
ZAFER BULAM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster

3) İhracatçılar Birliği üyeliği, ihracatçı sıfatı kazanmanız için şarttır. Bu nedenle llk İhracatınızdan önce mutlaka üye olacaksınız.Üyelik: 200 TL.
Daha sonra her yapacağınız ihracat için, gümrük beyannammesini üye olunan birlikten tasdik ettirilecek ve ürün cinside göre ihracat bedelinin
%0.05 ile % %0,1 değişen oranlarda tasdik ücreti ödeyeceksiniz.

Ayırıca, ilk ihracatınızdan önce mutlaka, firmanızın ticaret sicili ve vergi mükellefiyeti oluşturulduktan sonra, bu belgelerle birlikte, ortakların kimlik suretleri ve imza sirküleri ile birlikte oluşturulacak bir dosyanın gümrük idaresine ibraz edlip firma kaydı oluşturulmalıdır.

Saygılarımla,


Zafer Bey,

yukaridaki yanitinizda beyefendinin Ihracatcilar birligine uye olmasi gerektiginden bahsetmissiniz. Ancak benim anladigim kadariyla burada aracilik sozkonusu. Benim de benzer bir planim oldugundan konuyu acikliga kavusturmanizi isterim.

Eger malin alinacagi uretici zaten ticaret odasi ve/veya ihracatcilar birligine uyeyse, araci firma olarak biz de bu kurumlara uye olmak zorunda miyiz?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey