Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Exclamation ZİPPO ÇAKMAK ALIMI
Arkadaşlar forumda yeniyim ama incelediğim kadarıyla çok güzel ve insanların ilgili olduğu bir forum, yalnız kendi sorunum için bir çözüm bulamadım :

-öncelikle ben ilk etapda amazon.com üzerinden 15 adet zippo çakmak getirmek istedim ve bunun gümrükte sorun yaratıp yaratmayacağını öğrenmek için gümrük müsteşarlığını aradım ve bana ticarete gireceğini sorun yaratacığını söylediler

-şimdi bende merak ediyorum bir seferde kargo yada posta ile en fazla kaç adet çakmak getirtebilirim, gümrükte takılma ihtimali nedir ?

-Eğer gümrükte herhangi bir sıkıntı olursa bundan benim nasıl haberim olur herhangi bir ücret ödeyerek ürünü gümrükten geçirebilirmiyim ?

-300 eorluk vergisiz ürün getirebilme sınırı internetten satın alımlar için geçerlimidir ?

Son olarak hangi üründen en fazla ne kadar getirebileceğimizi veya postayla getirtebileceğimizi gösteren, adet sınırlamalarını gösteren herhangi bir yayım yokmudur gümrük müsteşarlığı tarafından? Belki bu kadar sorun olmaz önceden bu sorunları bilsek, yani ben son anda aklıma gelip aramasam gümrüğü muhtemelen çakmaklar direkt gümrükte takılacak ve benimde 500 tl lik bir param boşuna gidecekti.

Şimdiden cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler...

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey