Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Forumda Araştırdım ama sorumun cevabını bulamadım?
merhabalarç öncelikle gereksiz yere başlık açtığımı düşünmemenizi isterim her ne kadar konu içeriği diğerlerinle aynı olsada sorumun yanıtını bir türlü tam olarak bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim. öncelikle kendim TC vatandaşıyım ve babamda çift vatandaş (ırak-tc). bu önümüzdeki şubat ayında ıraktan araba almak istiyorum tr de sürebilmek için.malum oradaki araba piyasası burdakinin 3 te 1 i fiyatta.şubat ayında ırağa gidicem kısmetse ve oradan 3 yaşını doldurmamış bir araç almak istiyorum.forumda okuduğum bilgilere göre 6 ay kullanabilme hakkım oluyormuş burada ve sonraki 6 ay da arabanın orada yatması gerekiyormuş.benim öğrenmek istediğim iki şey var :

1-ıraktan arabayı burada 6 ay kullandıktan sonra ırağa gidip o kullandığım arabayı satıp başka bir araba almam ve bu 6 ay hakkını tekrardan başlatmam mümkünmü. yani ismimle alakalı birşeymi yoksa sadece başka araba alıp 6 ay daha kullanabilirmiyim?

2-ırağa gittiğimde babam gibi bende çift vatandaş elde etmiş olucam.çifte vatandaşlar için herhangi bir avantaj olmadığınıda okudum tabi forumdan.neyse ben 6 ay kullanıp sonra ırağa gittiğimde o kullandığım arabayı babama satar ve babam tr ye getirirse ve benim kullanmam için bana vekalet verirse bir sorun olurmu yani gene 6 ay olayından yırtmış oluyormuyum?

yani anlayacağınız ben o arabayı orda 6 ay bırakmadan nasıl tekrardan 6 ay kullanabilme şansını yaratabilirim.o arabayla veya yeni başka bir arabayla. teşekkürler

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey