Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Laboratuvarda kullanılan araştırmaya yönelik kit ve kimyasalların ithalatı
Merhabalar,

Amerikadan kısa bir süre sonra ithalat yapmayı planlıyoruz.

Araştırmaya yönelik bildiğim kadarıyla pozisyon kodu 3822 ile başlayan kimyasal kit ve benzeri kimyasal ürün ithalatı yapcağız. Özellikle Araştırmaya yönelik tıp fakültelerinde kullanılacak olan bu ürünlerin ithalatında ;:
1. gerçek kişi olan firmanın gümrük işlemleri için hangi belgeleri olmalıdır.
2. Vergi vb gibi masraflarım ne kadar olur.(fiili ithalat bitinceye kadar ki tüm masraflar.) Gelecek ürünlerin fatura bedeli yaklaşık 3000 dolar.
3.Gelecek ürünlerden numune alınmak istenmesi ihtimali varmı ? Böyle bir şey olursa ürünün bir anlamı kalmaz gelecek ürünler zaten 1 damla lık bir şey (0,1 ml) ürünlerin üzerinde for reserch use only ibaresi mevcut.
4.Firma izmirde ürünler soğuk zincirde taşınmalı. Bu ürünler izmir gümrüğünden sağlıklı çekilebilirmi? İzmir gümrüğüne gelecek mallar genelde istanbul gümrüklerinden mi transfer edilir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim,

saygılarımla,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey