Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Gıda takviye ürünleri getirmek istiyorumVitamin, amino asit, protein tozu vb. gıda takviye ürünleri getirmek istiyorum. Bildiğim kadarı ile bu ürünler Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı'nın denetiminde. En azından başlangıç için küçük miktarda alım yapmayı düşünüyorum. (Örneğin 5000 dolarlık) Ürün ağırlığı az olacağından hava yolu kargo şirketleri ile (dhl gibi) getirmeyi tercih ediyorum.

Örnek olarak bu şekilde getirdiğim 5000 dolarlık supplementin (tek kalem) gümrüğe ulaştıktan sonra bana yaklaşık ne kadar ek masrafı olur? (bakanlık başvuru, test, izin masrafı, vergiler, komisyon, depo, harçlar vs.)

Yapılması gereken işlemleri, masraf kalemlerini, tahmini maliyetleri verebilirseniz çok memnun olurum. Fizibilitesi uygun olursa bu konuda deneyimli müşavirlik-danışmanlık hizmeti veren firmalarla çalışmayı isterim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey