Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Duvar Saati
Merhabalar, İlk Önce forumu hazırlayanlara ve katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyorum. Duvar Saati ithalati ile ilgili forumun ilgili bölümlerindeki yazıları okudum. Hiç ithalat yapmadığım için sormak istediğim sorular şunlardır.

1- Kendi adıma firmam yok, kişisel olarak ithalat yapabilirmiyim.
2- Çinli Firmayı tanımadığım için ne şekilde bir ticaret yapmam gerekir? Benim için güvenli olan ödeme şekli hangisidir?
3- Çindeki firma 1000 adet pilli duvar saati için -Çin-İstanbul taşıma dahil. Liman teslim 3000$ talep ediyor. Liman masraflarını ve diğer masrafları benim ödemem gerekli, Duvar saati konusuna baktığımda şöyle yazıyor.
Eşyanın Kdv oranı %18 GV AB, EFTA, GTS ülkeleri için %0 Diğer Ülkeler %3,7 görünüyor. Gümrük vergisi hesabı ile ilgili olarak Dış Ticaret Müsteşarlığı - İthalat Genel Müdürlüğünün 29.05.2001 tarihli 33524 sayılı tasarruflu yazısına bakınız.Spesifik vergi uygulması var
4- Bu ürün tüm masraflar dahil bana ne kadara mal olacaktır? Gümrük Müşarivi, vs herşey dahil olmak üzere.
5-Eğer kendim ithal edemiyorsam, bunu ithal edecek kimi bulabilirim?

Bilgileriniz ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey