Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart RE: Kulaklık
İndirimin geçerli olup olmadığıyla ilgili kısa bilgiyi de ben vereyim. Gümrük kıymeti belirlenirken kabul edilecek iskontolar peşin ödeme ve miktar iskontolarıdır. sizin ki miktar iskontosu değil.Peşin ödeme iskontosunda iste yapılan iskontonun satıcının yaptığı iskontonun mutad iskonto olması gerekiyor.Söz konusu iskontolar faturada fiyattan ayrı olarak gösterilmeleri şartıyla gümrük kıymetine dahil edilmezler. Ancak sizin iskonto miktarınız çok yüksek ve mutad olarak kabul edileceğini düşünmüyorum. diğer taraftan faturanızda bahsettiğiniz şekilde görünmesi durumunda gümrük kıymetinin belirlenmesine hesaba katılmayacaktır. Faturanızın iskonto uygulanmış şekilde kargo ile birlikte 90 dolar gösterilmesi geekmekte. Bunu talep ediniz. Aksi takdirde eşyanızın gümrük kıymeti 160 dolardır.

Her iki durumda da eşyanız gümrüğe takılmayacaktır. Gerekli bilgiyi fobkon üyemiz vermiş zaten ama hadi diyelim takıldı iskonto miktarı gümrük kıymetinden yani vergi matrahından düşülmeyecektir.

Saygılar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey
__________________
**Lütfen Forum Kurallarını dikkatlice okuyunuz.
**Forum\'da konu açmadan önce MUTLAKA arama yapınız.
**Rahatsız olduğunuz iletileri \"bildir\" tuşunu kullanarak ilgili moderatöre aktarabilirsiniz.
** Bize ulaşmak için: yoneticiler@gumrukforum.com