Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yurtdışından gelen gönderiye eklenmesi gereken olmazsa olmaz belgeler varmı?Bu siteyi iki gün önce aklıma takılan bir sorunun cevabını ararken buldum. İki gündür öncelikle ithalat ile ilgili konular hakkında yardım isteyen arkadaşlara verilen bilgi desteğini görünce, sorunumun çözümünü burada bulabileceğimi düşündüm ve üye oldum.
Benim sorunum şu :
Yakında hem ziyaret, hem ticaret amaçlı yurtdışına çıkış yapacağım, dolaştığım yerlerde beğendiğim, işime yarayabileceğini düşündüğüm hediyelik ürünleri posta ya da uçak kargo ile Türkiye'ye göndermek istiyorum. Türkiye'deki alıcının sıkıntı çekmeden gönderiyi teslim alabilmesi için, gönderiyi yaparken ne tür belgeler eklemem gerekiyor.
Gönderi içeriği mesela " 2 elbise, 3-5 takı, 1 ayakkabı " vs. (Tabi bu tür paketleri her dolaştığım yerde hazırlamayı düşünüyorum)
Pakedi postaya verirken sadece orijinal fiş ya da faturaları eklesem yeterli olur mu ? Ya da hiç birşey eklemesem sorun olur mu ?
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Saygılar

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey