Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Depoda kaybolan ürünMerhaba,
Yaklaşık bir ay önce Çin'den bir ürün siparişi yaptık. Ürün burada bulamadığımız, tasarım için gerekli, maliyeti yaklaşık 300$ değerinde bir üründü.
Ürünümüz Ankara'ya geldikten sonra gümrük müşavirimiz ile iletişime geçtik ve işlemleri başlattık. Yaklaşık bir hafta sonra ürünün artık elimize gelmesini beklerken ürünümüzün depoda kaybolduğunu, iki gündür depoda aranmış olmasına rağmen bulunamadığını öğrendik. Ürünü bulmak için depo sorumluları bizden bir hafta istedi, ancak ürünümüz bulunamadı.
Depo sorumluları hasarımızı karşılayacaklarını bildirdiler, ancak bize ürünümüzün depoda kaybolduğuna dair herhangi resmi bir yazı vermek istemiyorlar.
Sonuçta gümrüksüz dışarıya çıkartılmış üstünde firma adımız vs. bulunan bir ürün var ve kendimizi yasal olarak korumak istiyoruz.

Gümrük müşavirimiz böyle bir durumla ilk defa karşılaştığını ve aslında böyle bir durumun gümrük kaçakçılığına gireceğini söyledi.

Kendimizi korumak için ne yapmamızı önerirsiniz?

Böyle bir olayla daha önce karşılaşmış birisi varsa bizi bilgilendirebilirse çok sevinirim.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey