Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Şekerli gıda ürünü ithalatı
Öncelikle merhabalar,
Ukrayna'dan ithalat yapmak istiyorum. Ürün başlıkta belirttiğim gibi şekerli bir gıda ürünü. Sormak istediğim birkaç nokta var yardımcı olursanız çok memnun olacağım.

Sorularımı birkaç madde halinde uzun uzadıya yazmıştım, en sonunda da bir örnek yazdım en mantıklısı onu sormak sanırım, cevap yazan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

Bir örnek vererek özetlersem: ürün sadece şeker ve sütten ibaret bir gıda. (İşlenmiş, ambalajlanmış bir ürün, şekerin yüksek gümrük vergisi burda da geçerli olacak mıdır?) Ürünün ambalajı ile birlikte ağırlığı 500 gr. ben bu üründen 2.000 adet sipariş etmeyi düşünüyorum. Hazırcılık gibi algılanmasın ancak benim yol vb. masrafları hariç resmi kurumlara ödemek zorunda olduğum tutar ne kadardır? GTİP numarasını nasıl tespit edebilirim?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey