Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: 2008 Üretim yılı olmayan yedek parçaların ithalatı


merhabalar;
diz üstü bilgisayarlara ait yedek parça ithalatı yapmak istiyoruz.84.71 ve 84.73 poz.ağırlıklı oldugu yedek parçaların kullanılmamış ve yeni oldugununu beyan ediyor yurt dışı gönderici firma.ürünlerin 2008 veya 2009 yılında imal edilmiş olması yeni ve kullanılmamış özelliğini kaybettirir mi?bir eşyanın yeni ve kullanılmamış veya ith.rej.kararı madde 7 de geçen diğer statülerde (Eski, kullanılmış, yenileştirilmiş, kusurlu (defolu) ve yatık (zamanla dayanıklılığını yitirmiş) olup olmadığını belirleyen,yürürlükte olan bir mevzuat var mıdır?

örnek: ......şu tarihten önce imal edilen ürünler eski,yatık kabul edilir gibi...