Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Singapurdan - Çinden Tatlısu balıkları İthalatı


Alıntı:
tayfun_123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba. Ortağı oldugum bir firmam var ve tatlısu akvaryum balıkları ithalatı yapmak istiyorum. Bu konuda karşılaşacağım ve yapmam gerekecek tüm işlemler hakkında ve ilgili mevzuatlar hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bir defasında bir gümrük müşaviri ile görüşmüştüm, o bir kitaptan bazı kuralları kontrol ediyordu. mümkünse o kitabın elektronik versiyonu da lazım. Mutlaka bir gümrük müşaviri veya bir aracı firma ile mi çalışmam gerekiyor. Ben kendim takip etmek istiyorum bu işlemleri. Ne gibi zorluklarla karşılaşabilirim ve bu zorlukları kendim aşamaz mıyım? Yardımlar için teşekkür ederim.
yeni aldığınız aracın plakasını trafikten kendiniz çıkarabilirmisiniz? evet elbette çıkarabilirsiniz ancak iş bittiğinde takipçiye vermediğinize pişman olursunuz hatta pişman oldurturlar... bide sizinki canlı hayvan o yüzden gümrük ayağına hiç bulaşmayın derim. verin bir gümrükçüye vekalet adınıza yapsın. ayrıca o bahsettiğiniz kitapı okusanız bile emin olun hiç bişi anlamazsınız...

tıp eğitim almayan birinin tıp kitaplarını okuyarak ameliyat yapmasına benzer ve tecrübeniz olmadığı için tahmin edemeyeceğiniz kadar gümrükte zorluk yaşarsınız..

benden tavsiye size.