Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: Şahıs için gümrük müşavirine vekalet
Alıntı:
pooky´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Bilgilendirme icin tesekkur ederim. Ama vergi numarasi olan her vatandasin ticari urun getirerek ithalat yapma hakki oldugunu biliyorum. Boyle bir hakkim varken firma kurmaya gerek oldugunu dusunmuyorum. Benim sorum SAHIS olarak gumruk musavirine nasil vekalet verildigi... Bu konuda bilgilendirme yaparsaniz sevinirim. Tesekkurler.
o bahsettiğiniz şu şekildeki işlemler için... örnek olarak yurtdışından dönüş yaptınız, ve ev eşyalarınız var onların gümrük işlemlerini şahıs olarak yapabilirsiniz. veya buna benzer ticari mahiyette olmayan ufak tefek işlemleride yaparsınız, ama iş ticari ürün ithalatına gelince o zaman firma olmanız şart.. en basitinden ithal ettiğiniz ürünü nasıl satacaksınız? alıcıya nasıl fatura keseceksiniz?

veya olaya şöyle bakın.. bırakın ithalatı ve kendinizi yurtiçinde ticari mal alıp satan bir tüccar olarak düşünün... alıp sattığınız malı nasıl faturalandıracaksınız? vergiyi nasıl ödeyeceksiniz..

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey