Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: RE: 2.el makina ithalatı (dtm özel izin)Alıntı:
ZAFER BULAM´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
DTM ye izin için firma olarak kendinizde müracaat edebileceğiniz gibi, firmanız adına vekaleten Gümrük Müşaviride izin müracaatında bulunabilir.Her halükarda yapılacak müracatta; ürün adı, markası, model ve seri numaraları, model yılı, kıymeti gibi ürünün özelliklerinin yazılı olduğu Proforma fatura ile fimanızın kapasite raporu, faaliyet belgesi gibi belgeleri bir dilekçe ekinde müracaat edilebilir. Müracaat posta ile değil, direk yapılacaktır. Burada dikkat edilecek bir diğer husus, makinaya gereksiniminizin dilekçede doğru ifade edilmesidir. Bu gibi izinleri Gümrük Müşaviri danışmanlığında yürütmenizi öneririm.

Saygılarımla,
dtm7.gov.tr'den başvuru formunu online yapıyordum fakat bu yazıyı okuyunca duraksadım.
Biz başvuru formunu sonuçta şirketimizin genel müdürü adına dolduruyorduk fakat formu doldurduktan sonra gümrük müşavirimize evrakları gönderip onların gerekli takibi yapmasını planlıyorduk. Bu durumda bunu yapamazmıyız? Yani müracaatı mutlaka formda ismi yazanın mı (yani gelen müdürümüz) yapması gerekiyor?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey