Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart YURTDIŞINDAN İLAÇ İTHALATI
Sayın Arkadaşlar,

Ben yurtdışından yaptığım spora besin desteği olacak bir ilaç getirtmek istiyorum. 2 kutu getirteceğim bu ilacın toplam değeri 98 dolar olacak, bu fiyata kargo ücreti dahil değil . Kargo ücreti de yaklaşık olarak 20-25 dolar. Bu ilaç Türkiye’ye Sağlık Bakanlığı’nın değil, Tarım Bakanlığı’nın izni ile ithal ediliyor ve çok yüksek fiyatlara satılıyor. ABD’nden bu ilacı çok daha ucuza getirtme şansım var.

Fakat gümrük uygulamaları, gümrüğü nasıl aşacağım konusunda hiçbir fikrim yok. 100 dolarlık bir sınırdan bahsediliyor ama bu fiyata kargo ücreti dahil mi değil mi anlayamadım. Duyduğuma göre, il sağlık müdürlüğünden yazı istemek de dahil, her türlü zorluğu çıkarabiliyorlarmış. Bir de vergi var tabi işin içinde. Bütün bunlardan nasıl kaçınabileceğim hakkında beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum.

Saygılarımla,

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey