Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Question YAZILIM İTHALATI HAKKINDA BİLGİ
Arkadaşlar;

İngilterede çok uygun fiyata yazılım buldum...Şahıs firmam var.Kargo içinde ''commernal invoce '' diye bir kağıt cıktı ve orda 45 £ dolar yazıyordu..parayı banka havalesi ile transfer ediyorum 5 adet için toplam 180 £ gönderdiğim para...

5 adet sipariş verdiğimde kapıma kadar sorunsuz şekilde geldi...yazılım eski versiyon dur...
yani türkiye de ithal eden firması dispiritorü var ama onların stoklarında yok ..getirin dediğimde uğrasmıyorz vs vs dediler...malum yeni sürüm daha fazla para.ayrıca bu ürün içinde bayiliğim var...müşterilerim yeni sürüm istedklerinde zaten onlarda tedarik ediyorum.

şimdi bu üründen devamlı satabilceğim bir müşteri alt yapım var...kendim web tasarım üzerinde iş yapıyorum bu nedenle her müşterime gerekli.

şimdi sormak istediğim şu ....haftada 5 -10 adet satın almak istiyorum ve satmak ...

neler yapmam gerekli? gümrük öderim problem değil ama kapıma kadar sorunsuz geliyor?kendim ayrıca müracaat mı yapmam gerek....şuana kadar 5-6 kargo ile 30 adet aldım sorum teşkil etmedi..

saygılarımla

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey