Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çine mahrece iade işleminde paramı geri alabilirmiyim?
Merhaba,
2009'un kasım ayında Çinden gıda katkı maddesi ithalatı yaptık ancak ürün ayıplı çıktı ve Türkiyeye girişine izin verilmedi, Tarım Bak uygunluk yazısı vermedi.

Bunun üzerine malı geri gönderdik ve ihracatçı aynı miktarda yeni ürün gönderdi o gelen üründe yanı şekilde yine insan sağlığına zararlı çıktı ve Türkiye'ye girişine izin verilmiyor... Şu ana kadar 4bin dolar masraf ettik ve 8 aydırda peşin ödediğimiz 20bin dolar takıldı kaldı.

İlgili firmaya durumu bildirdik malınız ikinci kez böyle çıktı diye geri göndereceğiz dedik. Fakat bu kez firma hayır gönderdiğim mal çok iyi kabul etmiyoruz diyor... Bu kez bu ürünü de gönderip paramızı geri almak istiyoruz yeni bir parti malı beklemeye sabrımız yok. Mümkünse zararımızın da karşılanmasını istiyoruz... Malı geri göndersek bile firmanın paramızı geri göndereceğini tahmin etmiyorum...

Ne yapmamız gerekir, çok mağdur durumdayız... 1 senedir paramız bloke oldu. Bize yardımcı olun lütfen, ne yapmamız gerekiyor?

Şimdiden teşekkür ederiz.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey