Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart vesaik mukabili ihracat ile ilgii evrak hazırlığı?Değerli forum üyeleri forumda arama yapmadan bu tarz bir konu açtığım için şimdiden hepinizden özür dilerim.

İthalat ve ihracat ile yeni ilgilenmeye başlayan bir kişi olarak ve çalıştığım firmanın ilk kez vesaik mukabili yöntemi ile ihracat yapmasından dolayı bir kaç sorum var.

Mal taşımasında kullanılacak olan fatura, meşei şartnamesi, konşimento, çeki listesi gibi evrakların hepsinde alıcı olarak müşterinin aracı bankasının adı ve adresi mi yazılmalıdır. Yoksa sadece fatura ve menşei şartnamesinde alıcı olarak aracı bankanın isim ve adresinin olması yeterlimidir?

Diğer bir sorum ise kendi bankamıza teslim edeceğimiz evrak tüm taşıma evraklarımıdır yoksa sadece gümrükten mal çekmek için sadece fatura ve menşei şartnamenin bizim bankamıza gönderilmek üzere teslimi yeterlimidir?

Yardım eden tüm forum üyülerini teşekkürlerimi sunarım.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey