Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Yurtdışından Ithal ürünlere fatura kesmek ile ilgiliMerhaba sayın forum üyeleri ve kurucular,
Sorum umarım benzer soruları olan arkadaşlara yardımcı olur. Sorum şu: Ben uzun süredir çeşitli ülkelerden ufak tefek (yasal olarak) ürünler getiriyordum bundan sonra daha fazla miktarda ve ticari amaçla getireceğimden bütün prosedürleri uygulamayı istiyorum şu anda teknik-elektrik ve yan ürünleri satışı yapabilen bir işletmemiz var fatura kesebiliyoruz fakat ithal ürünlere nasıl fatura kesebilirim.

Birde fatura kesmek yetiyor mu sadece garanti belgesi almak için ürünlerin testlere girmesi zorunlu mu ? Böyle bir durum var mı? Fatura gümrükte takıldığında mı kesiliyor yoksa prosedür bundan daha mı farklı?

Yoksa limited şirketi olmak mı gerekiyor işletmenin sektöründe bilişim olursa ve limited şirket olursa prosedür nasıl işler?

Ek olarak: Getireceğim ürünler elektrik-elektronik-teknik ve bilgisayar ürünleri

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..


customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey