Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Arkadaşımın getirdiği elektronik eşyalar
Merhabalar
Ebay'de Amerikada ki arkadaşımın adresini vererek alışveriş yapmıştım.
Arkadaışın gelirken yanında 2 iphone 1 fotoğraf makinası bir de camcorder getirdi.
ama gümrükten sadece bir iphone ve kendi kullandığı fotoğraf makinasını geçirebilmiş.
Ona o zaman makbuz vermişler yurtdışına çıkarken mallarınızı geri alıp sonra tekrar sokabilirsiniz diye. Bu işi vekaleten de yapabilirsiniz demişler. Biz yurtdışına çıkacak birini bulduk noterden vekaletimizi aldık. Çıkarken malları teslim etmemişler girerken alabilirsiniz demişler bu sefer gittiğinde. Sonra yurtdışından gelirken de bu malları size veremeyiz sadece sahibine verebiliriz. Vekaletname falan olmaz demişler. Ayrıca 3 adet makina burda kaldığı sürece günlük 3er tl kira parası ödeyeceksiniz demişler.
Şimdi öyle bi durum ki oradaki görevlilerin ne söylediği belli değil açıkası benim anladığım kadarıyla herkes kafasına göre takılıyor.
Bu işin nasıl olması gerektiğini bilen varsa yardımcı olabilirse çok sevinirim. 1 ağustos'ta düğünüm var ve fotoğraf makinasını sırf bu sebeple almıştım. Yetişmezse ayrıca fotoğrafçı masrafı da çıkacak.
Şimdiden teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey