Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: suriye israil lübnan gibi ülkelere hangi mallarda ticaret yapabilirim

Iyi günler.Onümüzdeki hafta karayoluyla Suriye ziyareti yapmayı düsünüyorum.Bu ziyaret sırasında Turkiye den banyo dolabı , oturma takımı ,ambalaj malzemeleri ve camasırlık ütü masası vs gibi ürünlerden 1 er tane numune götürmek ,irtibat kurabilirsem bu ürünlerin Suriyedeki toptancılarına bu numuneleri tanıtmak istiyorum.Ihracat hakkında herhangi bir bilgiye sahip değilim.Listeden TIP numaralarından bu ürünlere baktım fakat hangi kategoriye girdiğini ,bu ürünlerin Turkiyeden Şam'a yollanması halinde nakliye gümrük vs islemlerinin ürün maliyetine ne etki edeceğini bilmiyorum.
Öncelikle öğrenmek istediğim bu numuneleri yanımda götürdüğümde sınır kapısından gecerken herhangi problemin olup olmayacağı.(1 er adet)..Eger problem olacaksa Hatay'da bu numuneleri Şam'a götürmesi ve orada bana teslim etmesi icin bir sirket bulabilir miyim?
Tesekkurler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey