Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Ayakkabı ithalatı

iyi günler arkadaşlar ,

ithalat la ilgili hiç deneyimim yok , Benim sorum şu ,açacağım bi mağzada satacağım ayakkabıları , internetten anlaşmalı firmalarla toptan indirimden bulduğum ve her marka ürün satan ayakkabı satış sitelerinden alacağım zaman , atıyorum 20 çift bir siteden farklı numaralardan ,50 çift bir yerden farklı numaradan aldığımda , ve bunların faturasınıda kuracağım şirket adına kesitrdiğimde ithalat prosedürü nasıl olur ? mesela 50 dolardan 50 çift bir siteden aldığımda 2500 dolar , 10 çift 70 dolardan 700 dolar , toplam 3200 dolarda bana maliyet ne çıkar , vede bu ithalat için nasıl bir prosedür olur , tek tedarikçi olmayacağı için her alışverişte mal sayısı önemsenmeden sabit bir masraf varmı ? mesela 10 çift için 3 sefer ithalat ile 30 çift için bir sefer yapma arasında ( kargo maliyetini sormuyorum ) sabit ödenen masraflar varmı ?

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey