Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Alan Seçimi
Merhaba arkadaşlar ben Sarıyer Hacıosman'da bulunan Cevat Koçak Ticaret Meslek Lisesi'nde okuyorum.1. senemi tamamladım bu sene alan seçimi yapıcam ve bilgisayarla muhasebemi seçsem yoksam dış ticareti mi seçmeliyim komşumuzun damadı ticaret odasında çalışıyor o dış ticareti seç dedi.hangisini seçsem daha iyi olur,mezun olduktan sonra hangi işi bulmam kolay olur,gelirleri ne kadardır ?

----------------------------------------

Geçen okulun orda bi işimiz vardı annemle beraber oraya gittik ardından da okula uğradık müdür aklıma girdi yok muhasebede daha kolay iş bulursun yok dış ticareti neden seçtin falan filan bi ton laf yaptı anneminde aklına girdi gerçi ailem geleceğimle ilgili kararlara pek karışmazda annemin kafasını karıştırdı müdür.istersen muhasebe seç daha kolay iş bulursun boşta kalıp zorlanmazsın vs vs. diyor napıcam bilmiyorum bide BİLGİSAYARLI MUHASEBE OKURSAM HEM DIŞ TİCARET HEMDE BİLGİSAYARLI MUHASEBE İŞLERİNDE ÇALIŞABİLİYORMUŞUM AMA DIŞ TİCARET İSEÇERSEM SADECE DIŞ TİCARET İŞLERİNDE ÇALIŞABİLİYORMUŞUM DOĞRUMU BU ?

Cengiz

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey