Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Question İngiltere'den iPod gelecek, önerilerinize ihtiyâcım var.

Herkese merhaba.

Forumunuzda yeniyim ve öncelikle böyle bir forum sitesi açtığınız için çok teşekkür ederim. Gerçekten bilgi alması zor bir konu ve uzman/deneyimli kişi önerisi çok önemli.

Benim sorum şu: Amazon.co.uk'tan iPod alacağım, ancak Türkiye'ye kitap, CD, DVD dışında bir ürün yollamıyorlar. Ben de İngiltere ve Avrupa'daki akrabâ/arkadaşlarıma yollatıp onlardan da bana yollamalarını ricâ edeceğim; ama bir arkadaşım gümrüğe takılabilir dikkat et, diyerek gözümü korkuttu. Ürünün fiyatı 174 Sterlin, TL'ye çevirince 410, Euro'ya çevirince de 210 gibi bir fiyat çıkıyor. Bir başka arkadaşım Amerika'dan FedEx ile Ocak'ta 500 TL'lık iPod getirtmişti ama bir sorun çıkmamıştı. Normâl posta ile yollatınca benim alacağım ürüne vergi gelir mi, gelirse ne kadar gelir? Gelen birisi ile getirince bir değişiklik olur mu?

Şimdiden çok teşekkürler.

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey