Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum

Tekil Mesaj gösterimi
Standart Cevap: İthalatçılar bu vergilerle nasıl zengin oluyorlar?

Cevap çok basit

Eğer piyasayı bilen bir dış ticaret uzmanın. ve İyi bir satış ekibi ile tanınmışlığın ve sürekli sektörde kendini kanıtlayıp çok bilinen eski bir firma isen yeniliklere açık olursan... Nakit yerine Hem nakit hem vadeli çek ile çalışırsan...

Getirdiğin üründen bütün maliyetini çıkartığın anda 5 kat para kazanabiliyorsan ( Toptan Satış) parekendede Toptanın 3 katı yani 8 kat fazla para kazanıyorsan İade ürün çok çok çok nadir kabul ediyorsan

Zengin olursun...

Eee tabi para eden mal olmalı.. Öyle 3 5 lira ile olmaz...

Örnek ben elektirik malzemesi getiriyorum çinden. Hatta orda yüzde 50 ortak olduğum fabrika var benim adıma mal yapan benim kaşemle adımla telefonumla bana mal yapan fabrika var.

Mal 1 TL ye üretiliyor Ben Türkiyede Bütün maliyetimi çıktıktan sonra Toptan Satışta Bana 5 Kat parekende satışta 8 kat para kazandırıyor..

En düşük ürünümün satış fiyatı toptan 21 TL En yüksek ürünümün Toptan satış Fiyatı. 3500 TL

Toptanı 3500 sattıgım ürün bana 200 TL ye mal olmuyor..

Vergiler.. Taşıma Paraları , fabrika çalışalnları , elektrik telefon su bilişim hizmetleri.. Araçlar yakıtlar ikramiyeler.. Yemekler.. Konaklama Misafirlikler derken..

Olay bu.

Ve en önemli şey Büyümek..

20 sene önce 10 kişiyken atölyede şimdi 300 kişi oda sadece Türk fabrikası..