Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart E-Ticaret Komisyonculuğu
Merhabalar,

Gittigidiyor.com sitesi üzerinden dükkan açıp, Çin'deki bir arkadaşa ait firmada bulunan tekstil ürünleri sergileyip, satmak istiyorum. Kısaca dropshipping sistemi.

Tanıdığım bir muhasebeciyle bu fikrimi paylaştım ve bana bu durumda komisyonculuk yapabileceğimi belirtti.

Çin'de ki firmaya Türkiye'den müşteri bulup, nakliyesini sağlayıp, parasını Gittigidiyor'dan tahsil edeceğim. Emlakçılık gibi. Parayı alıcıdan değilde, Gittigidiyor'dan tahsil ettiğim ve ürünlerimi online olarak sergilediğim için bunun mümkün olacağını belirtti.

Herhangi bir mağaza açmayıp, ürünleri Gittigidiyor üzerinden sergileyip, Home Office sıfatında çalışırsam bu mümkün olabilir mi?

Muhasebeci bana her ay kâr üzerinden Kdv, 3 ayda 1 geçici vergi ve yılda 1 kez yıllık gelir vergisi ödemem durumunda bu işi yasal olarak yapabileceğimi belirtti.

Müşterilere temin etmek istediğim ürünler her bireyin sorunsuz bir şekilde getirtebileceği değeri 100$ altında olan tek çift ayakkabı.

Bu işi yasal yapabilmenin yolu nedir?
Siz değerli üstadlardan cevap bekliyor, sağlıcakla kalmanızı diliyorum.

Saygılarımla

customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey