Gümrük Forum - gümrük ithalat ihracat dış ticaret lojistik forum
 
Tekil Mesaj gösterimi
Standart Çinden notebook Bataryası Getirmek..
Öncelikle Herkeze Merhabalar.2 ay önce 10 Adet DELL INSPRON 6400 Notebook Bataryası Getirttim.Malumunuz Prosüdürleri bilmediğimiz için acemiliğimizden dolayı GümrükEl koydu.Yinede Helalı Hoş Olsun..En azından bizim için bir tecrübe oldu..
Şimdi Değerli Üstatlarıma birkaç sorum olucak Bu Ay içerisinde Arkadaşımla Beraber Bir Şirket Kuracağız xxx ltd şti.Kanunlarımızın ön gördüğü şekilde ticaret yapmak istiyoruz.

Çinden satın alıp türkiyede satacağımız ürünler 1.sınıf muadil notebook bataryaları (hp,Dell,Asus,Toshiba vs.)
Çinde Notebook Bataryası Üretimi yapan ve irtibat halinde olduğum firma mevcut,(güven olayından şüphem yok bi önceki talihsizlikte satış temsilcisi arkadaşım elinden geleni yapmaya çalıştı artık ben ona teselli veriyordum üzülme diye )

şirketi Kurduktan sonra ne gibi bir yol izlemeliyim.Garanti belgesi,ayrıyeten Çevre uyumluluk belgesi diye bişey duydum aslı varmıdır.
Fatura ile satış yapacağız ben istiyorum ki herşey prosodürüne uygun olsun vergimi vereyim,
kargolama konusunda ne gibi bir yol izleyim Gemi veya uçak (UPS DHLTNT ve benzeri şirketler)

işin entresan yanı babamda 14 yıllık gümrükçüydü göreve giderken talihsiz bir trafik kazasında kaybettim,gönül isterdiki ona sorayım,kader yapacak bişey yok sonuçta geçindirmem gereken bir ailem var bu sebebten bu şekilde bir iş yapmak istiyorum..
Değerli üstatlarımın önerilerini bekliyorum Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler..

Saygılarımla


customs turkey, eu customs code turkey, inward processing turkey, import turkey, export turkey, cutoms duty turkey, customs legislation turkey, import tax turkey, hs code turkey, customs clearance turkey, customs tax turkey, additional cusotms tax turkey, VAT rate turkey